1.Proč skočit z letadla?

Seskok padákem Vás zcela pohltí. Veškeré Vaše starosti a problémy jsou pro tuto chvíli zapomenuty.Pocítíte mohutný příliv energie a vitality možná poztrácené ve všední  každodennosti. Zážitek letu volným prostorem a pohybu v neobvyklé dimenzi  inspiruje  k novým náhledům na životní reálie. Někteří říkají ,že seskok padákem patří k nejsilnějším zážitkům ,které je kdy potkaly a některým prý změnil život.

 

2.Jaký je to vlastně pocit skočit z letounu?

Přesně se to slovy popsat nedá. Představte si, sedíte na okraji propasti čtyři kilometry  nad vzdáleným horizontem zeměkoule a srdce Vám buší jako o závod. A najednou letíte prostorem, rychlost vnímáte  každičkou buňkou Vašeho těla a kolem uší Vám burácí vzdušná masa. To je VOLNÝ PÁD! Zdánlivě nekonečné vteřiny opojení jsou přerušeny mlasknutím padákové tkaniny a zhoupnutím. V nastalém tichu vnímáte, že se majestátně vznášíte nad krajinou. Pomalu se snášíte zpět na matičku zemi. Ještě ladné přistání a ovládne Vás čistá radost – právě jste skočili padákem!

 

3.Budu mít strach ?

Možná ano možná ne. Zcela určitě budete před seskokem pociťovat zvýšenou nervozitu a napětí .To je zcela normální součást prvních seskoků padákem. V průběhu seskoku pravděpodobně pocítíte tak silné vzrušení jako nikdy před tím – užijte si to!

 

4.Co si mám vzít na sebe ?

V létě potřebujete pouze sportovní obuv, stačí obyčejné tenisky. Kombinézu na seskok zapůjčíme. Na jaře a na podzim je pod kombinézu  vhodná  tepláková souprava.

 

5. Jak dlouho to trvá ?

Příprava na seskok zabere asi 20 minut. Vlastní seskok trvá asi 30 minut (20 minut stoupání v letounu + asi 50 sekund volného pádu a následně 6 – 8 minut letu na padáku).

Avšak vzhledem k charakteru letecké a parašutistické činnosti  a jejich  závislosti na meteorologických  podmínkách doporučujeme si rezervovat alespoň  2 hodiny  Vašeho času.

 

6. Jsou nějaká zdravotní váhová či jiná omezení ?

Podobně jako v jiných sportech platí, že v čím jste v lepší formě, tím je to pro Vás jednodušší a tím více radosti Vám to přináší. Avšak kouzlo tandemových seskoků spočívá právě v tom, že volný pád je umožněn téměř každému od 8 do 100 let a do 95 kg.Pokud si nejste úplně jisti vhodností Vašeho zdravotního stavu, kontaktujte svého lékaře. Za určitých podmínek s námi skáčí dokonce i vozíčkáři ! Vaše osobní konkrétní dotazy  rádi zodpovíme !

 

7. Mám obavy z tvrdého přistání, jsou oprávněné ?

Celé přistání spočívá v tom, že na pokyn tandemového instruktora zvedne tandemový pasažér nohy a oba se „v sedě“ ladně sklouznou po trávě. Námi používané moderní tandemové padáky, lze totiž i při maximálním zatížení při přistání zbrzdit tak ,že vertikální rychlost se téměř rovná nule. V závislosti na síle větru je skluz buď kratší ,nebo při bezvětří delší.

8.Co když se nám neotevře padák?

Je to velice nepravděpodobné, ale občas se to stane. Pochopitelně je to často kladená otázka. V souladu s předpisy obsahuje Vaše padáková souprava i záložní padák. Pečlivá a pravidelná příprava na takovou situaci je nejvýznamnější součástí tréninku Vašeho tandemového pilota.V případě, že nastane, je její řešení rutinní záležitostí. Vaše bezpečnost je naší prioritou! Seskoky padákem v sobě obsahují rizikové momenty, které je vždy nutno respektovat.Podobné je to i u jiných sportů např.u lyžování,snowboardingu či při jízdě na horském kole. Současné moderní padákové vybavení i tréninková metodika však umožňují, že nahlédnout do světa volného pádu může téměř každý a toto dobrodružství je bezpečné. Všechny naše padákové systémy jsou vybaveny automatickým zabezpečovacím přístrojem, který zkonstruován tak, aby v případě nejvyšší nouze automaticky otevřel padák záložní.

               

Aktuality

Nemáte ještě vánoční dárek? Tandemový seskok je ta správná volba!:)


SKÁÄŒEME!!! Neváhej a skoč hned.


DÄ›kujeme za pÅ™ízeň! Lyžujte, sáňkujte, bruslete a na jaÅ™e zase na shledanou ve vzduchu!


Odvážná paní  Marta Kubátová mladá 92 s námi skočila padákem! KliknÄ›te na FOTKY!


Z ohlasů

Nádhera nic víc mne nenapadá, příště přídem dva! Radek

Je to super je zbytečný se bát. Prostě bomba! Emile dík! Jirka

Ještě teď se mi točí žaludek,ale byla to paráda! Nezapomenutelný zážitek. Áňa

Výborný,nádherný,skvělý ... nemá to prostě chybu! Díky Míša